10 тенденции в хотела, с които да сме в крак през 2022г.
Поглеждайки назад към 2021г., съм гордa да видя колко много хотели отново се събраха и израснаха чрез вълни на промяна и несигурност. Въпреки обратите на променящите се ограничения, 2021г. беше година, която ще запомним по отношение на повишеното търсене на пътувания по време на пандемия и по начина, по който хотелите са се адаптирали към него. Вероятно сега се чудите: „Какво се очаква за хотелите през 2022 г.?” От наша гледна точка очакваме, че редица тенденции, които се появиха по време на рецесията, ще продължат и през 2022г., включително прякото взаимодействие на хотелиерите с гостите и фокусът върху местния туризъм.
В следващите редове ще ви споделя кои се очертава да бъдат 10-те най-добри хотелски тенденции, през 2022г.
1. OTA (онлайн туристически агенти) ще се върнат към агресивни маркетингови стратегии за видимост и хотелиерите ще трябва да се борят по-усилено за директни резервации
От 2020 г. директните резервации в хотелите продължават да нарастват, като показват най-голяма устойчивост по време на кризата и се възстановяват по-силно в резултат на възобновеното търсене на пътувания. Въпреки това, краят на 2021 г. вече показва признаци, че някои от основните играчи в пространството на OTA увеличават маркетинговите инвестиции и предложения, за да смогнат на инерцията на възстановяване.
Phocuswire съобщават, че Booking.com е удвоил маркетинговите си разходи през второто тримесечие на 2021г. до 988 милиона долара, в сравнение с 461 милиона долара през първото тримесечие на 2021г. В бъдеще гигантът заяви, че планира да използва кампании, подобни на инициативата си „Back To Travel“, стартирана в САЩ през април и в Обединеното кралство през май, предлагайки кредити за пътуване за бъдещ престой.
От Expedia също така заявиха, че са „натиснали агресивно в маркетинга“ преди 2022г. Техния отчет за приходите за второто тримесечие разкрива, че коригираните разходи за продажби и маркетинг за периода са били почти 1,2 милиарда долара, което е 320% увеличение в сравнение с предходната година.
OTA обикновено се фокусират върху затворени групи, като програмата Genius на Booking, и имат свобода да коригират тарифите си, както сметнат за добре. От началото на пандемията Booking и други OTA значително намалиха бариерите за гостите да влязат в тези затворени групи, което означава, че OTA имат свободата да предлагат по-ниски цени.
Въпреки че независимите хотели на теория биха могли да създадат затворена група по подобен начин, те нямат толкова голям обхват като OTA. Затова очакваме, че хотелите ще трябва да се борят по-усилено през 2022 г., за да получат повече директни резервации.
Хотелите спечелиха повече директни резервации през 2021г. благодарение на вътрешните пътувания и несигурния климат, при който е по-вероятно гостите да взаимодействат директно с хотела. След като се върне към обичайния си бизнес и международните пазари се отворят отново, хотелите вероятно ще видят спад в директните резервации.
Но хотелите трябва да помнят, че тяхната сила е в това как техните уебсайтове превръщат посетителите в гости. През 2022 г. хотелите трябва да гарантират, че директният канал има най-добрата стойност. Въпреки че може да не е възможно да се победят гигантите по отношение на видимостта, хотелите ще трябва да гарантират, че техните директни канали (включително мобилни) ясно ръководят решенията на потребителите и стимулират директните продажби.
2. Хотелиерите ще се съсредоточат силно върху намаляването на недостига на работна ръка и повишаването на квалификацията на работната си сила
Когато светът се затвори през 2020г., хотелиерите в България уволниха голям процент служители. От работещите в индустрията се твърд, че една трета от тези работни места се възстанови миналото лято, въпреки че продължаващата пандемия спря всяка надежда за бързо възстановяване.
Как е в света? Секторът на гостоприемството във Франция изчислява, че 150 000 работници са напуснали индустрията. В Германия синдикални експерти изчисляват, че всеки шести работник (почти 300 000 души) е напуснал сектора миналата година. Във Великобритания има около 200 000 свободни работни места в сектора, където последиците от пандемията се усложниха от Brexit.
Хотелиерите трябва да привличат и задържат нови таланти, като същевременно намалят изтичането на съществуващата работна сила, като ги мотивират в работата. Технологията ще помогне за решаването на проблема не само в краткосрочен план, но и ще направи съществуващите екипи по-ефективни, като позволи на персонала да развие смислени връзки с гостите, вместо да прекарва много часове в процеси.
Тъй като търсенето и заетостта продължават да се увеличават, хотелите вече трябва да гарантират, че разполагат с квалифицирани хора, за да се погрижат за своите гости. Хотелиерите ще бъдат силно фокусирани върху нарастването и повишаването на квалификацията на работната си сила през 2022 г. Според Проучване на PULSE, по-голямата част от анкетираните хотелиери са класирали „Повишаване на квалификацията на работната сила“ сред основните приоритети за по-бързо възстановяване.
3. Изкуственият интелект и автоматизацията ще бъдат широко разпространени в индустрията, като средство за намаляване на оперативните разходи, без да се компрометира услугата
Поради социалните условия и условията за пътуване, причинени от Covid-19, гостите все повече ценят по-ефективните взаимодействия с хотелите, които ясно ръководят решенията за покупка. Хотелите трябва да отговорят на това търсене през 2022 г.
Предвид настоящите ограничения за труд и разходи, ние очакваме широко приемане на технологии за изкуствен интелект, включително виртуални асистенти, чатботове, големи данни и машинно обучение, от хотелите през 2022г. Това ще даде възможност на хотелите да отговорят по-добре на увеличеното търсене на клиенти, без да се компрометира услугата. Хотелиерите ще искат да гарантират, че разполагат със софтуера, който позволява на служителите да предоставят по-добра и по-ефективна услуга за малка част от времето и разходите за бизнеса.
Според нов доклад за пазарно проучване, публикуван от Global Market Estimates в Hospitality Market високото техническо приемане в хотелиерската индустрия поради промяната в бизнес операциите повлия от пандемията covid-19 ще подпомогне растежа на индустрията. Поради коронавируса различни индустрии избраха инструменти за дигитална трансформация, за да оптимизират и регулират дейността си.
Очевидно е, че има силна връзка между приемането на изкуствен интелект, който рационализира престоя на гостите на всички етапи, като по този начин освобождава най-добрите членове на екипа в хотела да се ангажират наистина с гостите, когато имат нужда от тях – т.е. консиерж услуги или проактивни връзки с гостите .
4. Независимите хотели ще бъдат предизвикани да комуникират уникалността на пазара на Google
В началото на март 2021г. Google обяви стартирането на своята програма „Връзки за безплатни резервации за хотели“, като предоставя на хотели безплатни обяви като неплатено разширение на Google Hotel Ads. Това даде на хотелите възможност да увеличат онлайн видимостта и директните резервации в пространство, някога доминирано от платени рекламодатели като Booking и Expedia. Това доведе до широко разпространени списъци с хотели в програмата на Google Hotel Free Booking Links.
Въпреки това, като наводнява резултатите от търсачката с опции за резервации, Google създава претъпкан пазар, като по този начин принуждава хотели, OTA и други уебсайтове за резервации да се конкурират за видимост и да мислят как могат да се откроят. Хотелите ще трябва да бъдат стратегически насочени към комуникирането на уникалността на пазара на Google.
Една от очевидните опции е да участвате в програмата за комисионни за реклами на хотели. Този модел цена на придобиване означава, че хотелите ще плащат на Google комисионна при извършване на резервация, а не на клик, както е в случая с Google Ads. Това показва, че Google преминава към модела OTA, при който хотелите могат да работят с комисионна въз основа на резервираната цена, точно като Booking или Expedia. Това обаче вероятно може да доведе до война за наддаване, при която най-големите инвеститори печелят по отношение на видимостта.
Въпреки това, на пазара на Google има огромна възможност да се насърчи публикуването на онлайн отзиви на гостите и да се отговори на тях. Много хотели се фокусират върху управлението на прегледите на OTA, но Google не само е по-ценната и независима от каналите опция, но и вече надмина Tripadvisor на много пазари.
5. Хотелиерите ще продължат да реагират на промените на пазара с гъвкавост и ще се съсредоточат основно върху справянето с нови пазари
Когато е възможно, хотелите трябва да продължат да приемат гъвкави политики за анулиране, тъй като хората все още са загрижени за това как ще се развие пандемията. Това ще продължи да дава увереност на потенциалните пътници да резервират. За да подпомогнат гарантирането на резервациите, много хотели вече предлагат възстановяване на суми при анулиране под формата на кредит за бъдещ престой. Това вероятно ще продължи и през 2022 г.
Освен това, с ограничен полетен капацитет и гостите, които активно преследват дестинации в собствените си страни, се наблюдава значителна промяна от въздушните пътувания към пътуванията с влак, автобус и кола. Хотелиерите ще трябва да помислят за стратегии, които да въведат в светлината на това ново търсене, предлагайки безплатен паркинг и други предимства за пазара на шофиране.
Хотелите също трябва да се стремят да се справят с нови пазари, както направиха през 2021 г.
6. Мобилните резервации ще продължат да растат и хотелите ще трябва да се адаптират
До лятото на 2020г., според данните, обработени от над 1500 хотела в портфолиото на Guestcentric, мобилните резервации нараснаха до над 24%, почти една четвърт от всички хотелски резервации. Това нарастване на мобилните хотелски резервации не показва признаци на забавяне. Средно през 2021 г. над 40% от общите резервации през 2021 г. (срещу средно 27% през 2020 г.). На практика това означава, че мобилните резервации са се удвоили само за две кратки години. Очакваме тази тенденция да продължи през 2022 г. и след това.
Според прогнозите на Facebook, 9 от 10 резервации ще бъдат мобилни до 2022 г. През декември 2021г., година до момента, изследването на Guestcentric показва, че мобилните устройства представляват близо 30% от общите резервации.
Поради това хотелиерите ще трябва ефективно да премахнат съмненията за гостите, които резервират чрез мобилно устройство. Очакваме, че много хотели ще продължат да оптимизират своите мобилни уебсайтове в това отношение, предлагайки сбито и ясно съдържание, лесни връзки за директен контакт с хотела по телефона и предлагайки оферти само за мобилни устройства.
7. 2022 г. Може да доведе до неравномерно възстановяване на бизнес пътуванията и хотелите ще трябва да бъдат подготвени
В нов доклад на Световния съвет за пътувания и туризъм (WTTC), публикуван в началото на ноември 2021г., WTTC прогнозира разходите за бизнес пътувания да достигнат две трети от нивата преди пандемията през 2022г. „Служебните пътувания бяха сериозно засегнати, но нашите Изследванията показват място за оптимизъм с Азиатско-Тихоокеанския регион и Близкия изток, които са първи от стартовите блокове“, каза изпълнителният директор и президент на WTTC Джулия Симпсън.
От WTTC вярват, че докато бизнес пътуванията се завърнат, неговото неравномерно възстановяване ще има важни последици в глобалния сектор на пътуванията и туризма, което ще направи частно-публичните партньорства още по-важни през следващите месеци и години.
8. Хотелите ще продължат директното взаимодействие с гостите
Хотелиерите също се очаква да продължат директното взаимодействие с гостите през 2022 г. Сега, повече от всякога, гостите се нуждаят от повишена комуникация на всички етапи от пътуването си, като използват канали като WhatsApp или приложения Social Media Messenger от като Facebook и Instagram.
Освен това поддържането на връзка с минали и бъдещи гости и изграждането на силна връзка с марката е от решаващо значение в тези несигурни времена. Хотелите вероятно ще продължат да популяризират ексклузивни оферти и привилегии за членовете на програмата за лоялност през 2022 г.
9. Устойчивостта ще продължи да бъде на първо мястосред приоритетите за хотелиерите през 2022г
Според Skift Research, 83% от пътуващите по света смятат, че устойчивото пътуване е жизненоважно. Освен това, според доклада за устойчивост на Booking за 2021г., 73% от пътуващите биха били по-склонни да изберат място за настаняване, ако то е приложило практики за устойчивост. От анкетираните 61% казаха, че пандемията ги е накарала да искат да пътуват по-устойчиво в бъдеще.
Но това не е всичко. Според последното проучване на Futtera в САЩ и Обединеното кралство, 88% от потребителите искат марките да им помогнат да подобрят своя екологичен и социален отпечатък.
Тъй като потребителите стават все по-осведомени и загрижени за социалното и екологичното въздействие от техния отпечатък от пътуването, поддържането на бизнес, социална и екологична устойчивост ще продължи да бъде от съществено значение за бизнеса да постигне растеж, да привлече нови клиенти и да удовлетвори клиентите през 2022 г. и след това.
10. Bleisure Travel и хотелските пространства ще бъдат по-търсени
Работата от разстояние днес се превърна в нещо обичайно за много служители и се очаква да се превърне в нещо повече от просто преминаваща тенденция. Промяна, ускорена от глобалната криза в общественото здравеопазване, безпрецедентен брой компании с висок профил – с големи технологични компании като Twitter, Facebook и Amazon, които са водещи – обявиха, че ще възприемат хибриден или гъвкав подход за работа от разстояние.
Според скорошно проучване на MICE от Great Hotels of the World, публикувано през декември 2021 г., Bleisure надделява в груповия бизнес и клиентите се нуждаят от хотели, за да осигурят вълнуващо изграждане на екип, развлечения и дейности на открито, за да прегрупират и подредят екипите си. Над 70% от хотелиерите съобщават, че малки групи искат свободно време и дейности на открито. Проучването също така показа, че над 46% от хотелите понастоящем предлагат пакети и цени за престой, докато над 23% предлагат тарифи за работа за дългосрочна работа/почивка.
Това означава, че местата за гостоприемство се използват като импровизирани офиси за пътуващи с удоволствие, както и за местни жители, които търсят промяна на работната среда. Това е чудесна възможност за хотелите и заведенията за хранене и развлечение да се възползват от тенденцията и да адаптират своите предложения, за да отговорят на нуждите и желанията на този нововъзникващ сегмент: достатъчно контакти, безплатен високоскоростен WI-FI и страхотно кафе са добри отправни точки.
Заключение
С нарастващото търсене на клиенти, недостигът на работна ръка и повишаването на квалификацията на работната сила ще продължат да бъдат водещи в дневния ред на хотелиерите през 2022 г. Очакваме широкото приемане на изкуствения интелект за поддържане на оптимално ниво на обслужване на по-малко разходи и с по-малки екипи. Той ще е настроен да намали до голяма степен повтарящите се и административни задачи, позволявайки на служителите да добавят повече стойност.
По отношение на продажбите и маркетинга се очаква, че OTA значително ще увеличат усилията в маркетинга си и ще предизвикат хотелиерите през 2022 г. В тандем, пазарът на Google също ще стане все по-конкурентен за конкуренцията на независимите хотели.
По-специално, мобилните резервации се увеличават преди 2022г. и с по-кратък темп на резервации, свързан с тези устройства, хотелиерите ще трябва да гарантират, че мобилните им уебсайтове предоставят кратки посетители и изживяване при резервации.
По отношение на продажбите и маркетинга, хотелиерите ще трябва да станат по-агресивни в търсенето на директни резервации, като гарантират, че техните уебсайтове предлагат най-добрата стойност за гостите и стимулират повече директни резервации. Хотелиерите също трябва да търсят възможностите в сегашния климат, като насочват своите предложения към нови пазари и изисквания, които могат да възникнат в тези несигурни времена.
10 тенденции в хотела, които да наблюдавате през 2022г.
Поглеждайки назад към 2021г., съм гордa да видя колко много хотели отново се събраха и израснаха чрез вълни на промяна и несигурност. Въпреки обратите на променящите се ограничения, 2021г. беше година, която ще запомним по отношение на повишеното търсене на пътувания по време на пандемия и по начина, по който хотелите са се адаптирали към него.
Вероятно сега се чудите: „Какво се очаква за хотелите през 2022 г.? „От наша гледна точка очакваме, че редица тенденции, които се появиха по време на рецесията, ще продължат и през 2022г., включително прякото взаимодействие на хотелиерите с гостите и фокусът върху местния туризъм.
В следващите редове ще ви споделя кои се очертава да бъдат 10-те най-добри хотелски тенденции, през 2022г.
1. OTA (онлайн туристически агенти) ще се върнат към агресивни маркетингови стратегии за видимост и хотелиерите ще трябва да се борят по-усилено за директни резервации.
От 2020 г. директните резервации в хотелите продължават да нарастват, като показват най-голяма устойчивост по време на кризата и се възстановяват по-силно в резултат на възобновеното търсене на пътувания. Въпреки това, краят на 2021 г. вече показва признаци, че някои от основните играчи в пространството на OTA увеличават маркетинговите инвестиции и предложения, за да смогнат на инерцията на възстановяване.
Phocuswire съобщават, че Booking.com е удвоил маркетинговите си разходи през второто тримесечие на 2021г. до 988 милиона долара, в сравнение с 461 милиона долара през първото тримесечие на 2021г. В бъдеще гигантът заяви, че планира да използва кампании, подобни на инициативата си „Back To Travel“, стартирана в САЩ през април и в Обединеното кралство през май, предлагайки кредити за пътуване за бъдещ престой.
От Expedia също така заявиха, че са „натиснали агресивно в маркетинга“ преди 2022г. Техния отчет за приходите за второто тримесечие разкрива, че коригираните разходи за продажби и маркетинг за периода са били почти 1,2 милиарда долара, което е 320% увеличение в сравнение с предходната година.
OTA обикновено се фокусират върху затворени групи, като програмата Genius на Booking, и имат свобода да коригират тарифите си, както сметнат за добре. От началото на пандемията Booking и други OTA значително намалиха бариерите за гостите да влязат в тези затворени групи, което означава, че OTA имат свободата да предлагат по-ниски цени.
Въпреки че независимите хотели на теория биха могли да създадат затворена група по подобен начин, те нямат толкова голям обхват като OTA. Затова очакваме, че хотелите ще трябва да се борят по-усилено през 2022 г., за да получат повече директни резервации.
Хотелите спечелиха повече директни резервации през 2021г. благодарение на вътрешните пътувания и несигурния климат, при който е по-вероятно гостите да взаимодействат директно с хотела. След като се върне към обичайния си бизнес и международните пазари се отворят отново, хотелите вероятно ще видят спад в директните резервации.
Но хотелите трябва да помнят, че тяхната сила е в това как техните уебсайтове превръщат посетителите в гости. През 2022 г. хотелите трябва да гарантират, че директният канал има най-добрата стойност. Въпреки че може да не е възможно да се победят гигантите по отношение на видимостта, хотелите ще трябва да гарантират, че техните директни канали (включително мобилни) ясно ръководят решенията на потребителите и стимулират директните продажби.
2. Хотелиерите ще се съсредоточат силно върху намаляването на недостига на работна ръка и повишаването на квалификацията на работната си сила.
Когато светът се затвори през 2020г., хотелиерите в България уволниха голям процент служители. От работещите в индустрията се твърд, че една трета от тези работни места се възстанови миналото лято, въпреки че продължаващата пандемия спря всяка надежда за бързо възстановяване.
Как е в света? Секторът на гостоприемството във Франция изчислява, че 150 000 работници са напуснали индустрията. В Германия синдикални експерти изчисляват, че всеки шести работник (почти 300 000 души) е напуснал сектора миналата година. Във Великобритания има около 200 000 свободни работни места в сектора, където последиците от пандемията се усложниха от Brexit.
Хотелиерите трябва да привличат и задържат нови таланти, като същевременно намалят изтичането на съществуващата работна сила, като ги мотивират в работата. Технологията ще помогне за решаването на проблема не само в краткосрочен план, но и ще направи съществуващите екипи по-ефективни, като позволи на персонала да развие смислени връзки с гостите, вместо да прекарва много часове в процеси.
Тъй като търсенето и заетостта продължават да се увеличават, хотелите вече трябва да гарантират, че разполагат с квалифицирани хора, за да се погрижат за своите гости. Хотелиерите ще бъдат силно фокусирани върху нарастването и повишаването на квалификацията на работната си сила през 2022 г. Според Проучване на PULSE, по-голямата част от анкетираните хотелиери са класирали „Повишаване на квалификацията на работната сила“ сред основните приоритети за по-бързо възстановяване.
3. Изкуственият интелект и автоматизацията ще бъдат широко разпространени в индустрията, като средство за намаляване на оперативните разходи, без да се компрометира услугата
Поради социалните условия и условията за пътуване, причинени от Covid-19, гостите все повече ценят по-ефективните взаимодействия с хотелите, които ясно ръководят решенията за покупка. Хотелите трябва да отговорят на това търсене през 2022 г.
Предвид настоящите ограничения за труд и разходи, ние очакваме широко приемане на технологии за изкуствен интелект, включително виртуални асистенти, чатботове, големи данни и машинно обучение, от хотелите през 2022г. Това ще даде възможност на хотелите да отговорят по-добре на увеличеното търсене на клиенти, без да се компрометира услугата. Хотелиерите ще искат да гарантират, че разполагат със софтуера, който позволява на служителите да предоставят по-добра и по-ефективна услуга за малка част от времето и разходите за бизнеса.
Според нов доклад за пазарно проучване, публикуван от Global Market Estimates в Hospitality Market високото техническо приемане в хотелиерската индустрия поради промяната в бизнес операциите повлия от пандемията covid-19 ще подпомогне растежа на индустрията. Поради коронавируса различни индустрии избраха инструменти за дигитална трансформация, за да оптимизират и регулират дейността си.
Очевидно е, че има силна връзка между приемането на изкуствен интелект, който рационализира престоя на гостите на всички етапи, като по този начин освобождава най-добрите членове на екипа в хотела да се ангажират наистина с гостите, когато имат нужда от тях – т.е. консиерж услуги или проактивни връзки с гостите .
4. Независимите хотели ще бъдат предизвикани да комуникират уникалността на пазара на Google
В началото на март 2021г. Google обяви стартирането на своята програма „Връзки за безплатни резервации за хотели“, като предоставя на хотели безплатни обяви като неплатено разширение на Google Hotel Ads. Това даде на хотелите възможност да увеличат онлайн видимостта и директните резервации в пространство, някога доминирано от платени рекламодатели като Booking и Expedia. Това доведе до широко разпространени списъци с хотели в програмата на Google Hotel Free Booking Links.
Въпреки това, като наводнява резултатите от търсачката с опции за резервации, Google създава претъпкан пазар, като по този начин принуждава хотели, OTA и други уебсайтове за резервации да се конкурират за видимост и да мислят как могат да се откроят. Хотелите ще трябва да бъдат стратегически насочени към комуникирането на уникалността на пазара на Google.
Една от очевидните опции е да участвате в програмата за комисионни за реклами на хотели. Този модел цена на придобиване означава, че хотелите ще плащат на Google комисионна при извършване на резервация, а не на клик, както е в случая с Google Ads. Това показва, че Google преминава към модела OTA, при който хотелите могат да работят с комисионна въз основа на резервираната цена, точно като Booking или Expedia. Това обаче вероятно може да доведе до война за наддаване, при която най-големите инвеститори печелят по отношение на видимостта.
Въпреки това, на пазара на Google има огромна възможност да се насърчи публикуването на онлайн отзиви на гостите и да се отговори на тях. Много хотели се фокусират върху управлението на прегледите на OTA, но Google не само е по-ценната и независима от каналите опция, но и вече надмина Tripadvisor на много пазари.
5. Хотелиерите ще продължат да реагират на промените на пазара с гъвкавост и ще се съсредоточат основно върху справянето с нови пазари
Когато е възможно, хотелите трябва да продължат да приемат гъвкави политики за анулиране, тъй като хората все още са загрижени за това как ще се развие пандемията. Това ще продължи да дава увереност на потенциалните пътници да резервират. За да подпомогнат гарантирането на резервациите, много хотели вече предлагат възстановяване на суми при анулиране под формата на кредит за бъдещ престой. Това вероятно ще продължи и през 2022 г.
Освен това, с ограничен полетен капацитет и гостите, които активно преследват дестинации в собствените си страни, се наблюдава значителна промяна от въздушните пътувания към пътуванията с влак, автобус и кола. Хотелиерите ще трябва да помислят за стратегии, които да въведат в светлината на това ново търсене, предлагайки безплатен паркинг и други предимства за пазара на шофиране.
Хотелите също трябва да се стремят да се справят с нови пазари, както направиха през 2021 г.
6. Мобилните резервации ще продължат да растат и хотелите ще трябва да се адаптират
До лятото на 2020г., според данните, обработени от над 1500 хотела в портфолиото на Guestcentric, мобилните резервации нараснаха до над 24%, почти една четвърт от всички хотелски резервации. Това нарастване на мобилните хотелски резервации не показва признаци на забавяне. Средно през 2021 г. над 40% от общите резервации през 2021 г. (срещу средно 27% през 2020 г.). На практика това означава, че мобилните резервации са се удвоили само за две кратки години. Очакваме тази тенденция да продължи през 2022 г. и след това.
Според прогнозите на Facebook, 9 от 10 резервации ще бъдат мобилни до 2022 г. През декември 2021г., година до момента, изследването на Guestcentric показва, че мобилните устройства представляват близо 30% от общите резервации.
Поради това хотелиерите ще трябва ефективно да премахнат съмненията за гостите, които резервират чрез мобилно устройство. Очакваме, че много хотели ще продължат да оптимизират своите мобилни уебсайтове в това отношение, предлагайки сбито и ясно съдържание, лесни връзки за директен контакт с хотела по телефона и предлагайки оферти само за мобилни устройства.
7. 2022 г. Може да доведе до неравномерно възстановяване на бизнес пътуванията и хотелите ще трябва да бъдат подготвени
В нов доклад на Световния съвет за пътувания и туризъм (WTTC), публикуван в началото на ноември 2021г., WTTC прогнозира разходите за бизнес пътувания да достигнат две трети от нивата преди пандемията през 2022г. „Служебните пътувания бяха сериозно засегнати, но нашите Изследванията показват място за оптимизъм с Азиатско-Тихоокеанския регион и Близкия изток, които са първи от стартовите блокове“, каза изпълнителният директор и президент на WTTC Джулия Симпсън.
От WTTC вярват, че докато бизнес пътуванията се завърнат, неговото неравномерно възстановяване ще има важни последици в глобалния сектор на пътуванията и туризма, което ще направи частно-публичните партньорства още по-важни през следващите месеци и години.
8. Хотелите ще продължат директното взаимодействие с гостите
Хотелиерите също се очаква да продължат директното взаимодействие с гостите през 2022 г. Сега, повече от всякога, гостите се нуждаят от повишена комуникация на всички етапи от пътуването си, като използват канали като WhatsApp или приложения Social Media Messenger от като Facebook и Instagram.
Освен това поддържането на връзка с минали и бъдещи гости и изграждането на силна връзка с марката е от решаващо значение в тези несигурни времена. Хотелите вероятно ще продължат да популяризират ексклузивни оферти и привилегии за членовете на програмата за лоялност през 2022 г.
9. Устойчивостта ще продължи да бъде на първо мястосред приоритетите за хотелиерите през 2022г
Според Skift Research, 83% от пътуващите по света смятат, че устойчивото пътуване е жизненоважно. Освен това, според доклада за устойчивост на Booking за 2021г., 73% от пътуващите биха били по-склонни да изберат място за настаняване, ако то е приложило практики за устойчивост. От анкетираните 61% казаха, че пандемията ги е накарала да искат да пътуват по-устойчиво в бъдеще.
Но това не е всичко. Според последното проучване на Futtera в САЩ и Обединеното кралство, 88% от потребителите искат марките да им помогнат да подобрят своя екологичен и социален отпечатък.
Тъй като потребителите стават все по-осведомени и загрижени за социалното и екологичното въздействие от техния отпечатък от пътуването, поддържането на бизнес, социална и екологична устойчивост ще продължи да бъде от съществено значение за бизнеса да постигне растеж, да привлече нови клиенти и да удовлетвори клиентите през 2022 г. и след това.
10. Bleisure Travel и хотелските пространства ще бъдат по-търсени
Работата от разстояние днес се превърна в нещо обичайно за много служители и се очаква да се превърне в нещо повече от просто преминаваща тенденция. Промяна, ускорена от глобалната криза в общественото здравеопазване, безпрецедентен брой компании с висок профил – с големи технологични компании като Twitter, Facebook и Amazon, които са водещи – обявиха, че ще възприемат хибриден или гъвкав подход за работа от разстояние.
Според скорошно проучване на MICE от Great Hotels of the World, публикувано през декември 2021 г., Bleisure надделява в груповия бизнес и клиентите се нуждаят от хотели, за да осигурят вълнуващо изграждане на екип, развлечения и дейности на открито, за да прегрупират и подредят екипите си. Над 70% от хотелиерите съобщават, че малки групи искат свободно време и дейности на открито. Проучването също така показа, че над 46% от хотелите понастоящем предлагат пакети и цени за престой, докато над 23% предлагат тарифи за работа за дългосрочна работа/почивка.
Това означава, че местата за гостоприемство се използват като импровизирани офиси за пътуващи с удоволствие, както и за местни жители, които търсят промяна на работната среда. Това е чудесна възможност за хотелите и заведенията за хранене и развлечение да се възползват от тенденцията и да адаптират своите предложения, за да отговорят на нуждите и желанията на този нововъзникващ сегмент: достатъчно контакти, безплатен високоскоростен WI-FI и страхотно кафе са добри отправни точки.
Заключение
С нарастващото търсене на клиенти, недостигът на работна ръка и повишаването на квалификацията на работната сила ще продължат да бъдат водещи в дневния ред на хотелиерите през 2022 г. Очакваме широкото приемане на изкуствения интелект за поддържане на оптимално ниво на обслужване на по-малко разходи и с по-малки екипи. Той ще е настроен да намали до голяма степен повтарящите се и административни задачи, позволявайки на служителите да добавят повече стойност.
По отношение на продажбите и маркетинга се очаква, че OTA значително ще увеличат усилията в маркетинга си и ще предизвикат хотелиерите през 2022 г. В тандем, пазарът на Google също ще стане все по-конкурентен за конкуренцията на независимите хотели.
По-специално, мобилните резервации се увеличават преди 2022г. и с по-кратък темп на резервации, свързан с тези устройства, хотелиерите ще трябва да гарантират, че мобилните им уебсайтове предоставят кратки посетители и изживяване при резервации.
По отношение на продажбите и маркетинга, хотелиерите ще трябва да станат по-агресивни в търсенето на директни резервации, като гарантират, че техните уебсайтове предлагат най-добрата стойност за гостите и стимулират повече директни резервации. Хотелиерите също трябва да търсят възможностите в сегашния климат, като насочват своите предложения към нови пазари и изисквания, които могат да възникнат в тези несигурни времена.